Bize Güneş Gözesi Bağışlayarak Destek Olmak İster Misiniz?

Kurulduğu günden bugüne büyük başarıların altına ismini yazmış olan ekibimiz, Türkiye’de Tübitak Formula G yarışlarında üst üste 3 kere duble yaparak kırılması çok zor bir rekora imza attıktan sonra, Avustralya kıtasında düzenlenen Dünya Güneş Arabaları Yarışı’nda (WSC) “En İyi Yeni Katılımcı Ödülü” ’ne (The Best Newcomer) layık görülerek, Uluslararası arenada ödül alan İLK ve TEK Türk Güneş Arabası Ekibi olarak adını tekrar tarihe yazdırmıştır.

 

Yaptığımız tüm çalışmalarda, okulumuza, mezunlarımıza ve ülkemize olan sorumluluğumuzun bilincinde, Türk Mühendisliği’ni ileriye taşımak için maksimum özeni gösterdik. Yaptığımız çalışmaları Türk Halkı ile buluşturma imkânı bulduğumuz her platformda, gösterilen ilgi ve alaka nedeniyle çalışmalarımızın artık topluma mâl olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle çalışmalarımızın finansmanını firmalardan aldığımız sponsorlukların yanında, teknolojik gelişime ve temiz enerjiye bütçesine göre doktorundan avukatına bankacısından emeklisine toplumun her kademesinden destek verilebilmesini sağlamak amacıyla bir bağış kampanyası hazırladık.

 

Üniversitemizde başlayarak tüm Türkiye’ye mal olan bu projemize bir veya daha çok göze ile katkıda bulunabilir, siz de bu projeye dâhil olabilirsiniz. Bunun için resmi web sitemizi (www.itugae.com) ziyaret ederek aşağıda belirtilen 3 adımda siz de projemizin destekçilerinden biri olma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

1. Adım: Öncelikle bağış sayfasında gördüğünüz temsili ARIBA 5’in üzerindeki güneş gözelerinden istediğiniz kadarını seçiyorsunuz.

2. Adım: Gerekli olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra gönder tuşuna basıyorsunuz. Böylece seçtiğiniz gözeleri 3 iş günü süresince rezerve etmiş oluyorsunuz.

3. Adım: Bağış yapmak istediğiniz tutar ve bağış yapacağınız banka hesap numarası mail adresinize gelecektir. 3 iş günü içerisinde, size gelen hesap numarasına rezerve ettiğiniz gözelerin bağış miktarını yatırdığınız takdirde rezerve ettiğiniz gözeleri bağışlamış olursunuz. Daha sonra bağışlamış olduğunuz gözelerin üzerinde sizin isminiz yarış sonuna kadar yer alacaktır. Yarış bitiminde göze bağışı yaptığınız aracın (ARIBA 5) sayfasındaki “Teşekkürler” bölümünde isminiz gözükmeye devam edecektir.

Neden Destek Olmalısınız?

Çünkü;

ü      Sizi gideceğiniz yere bedava götürebilecek bir araba arıyorsanız,

ü      Bu arabada hız sabitleyici, tork sabitleyici, güç sabitleyici olsun istiyorsanız,

ü      Güneşten gelen enerjiyi Arıba’dan sonra en iyi değerlendiren varlıklar hareketsizce fotosentez yaparken, siz o enerjiyle 100 km/s hız yapmak istiyorsanız,

ü      Sadece yüksek teknoloji kullanmakla kalmayıp yüksek teknoloji üreten bir Türk ekibi arıyorsanız,

ü      Büyükten küçüğe herkesin kullanabileceği bir güneş arabası arıyorsanız,

ü      Bilgisayarınızın başından kullanabileceğiniz bir araba arıyorsanız,

ü      En küçük arızasını dahi kolayca bilgisayarınızda görmek istiyorsanız,

ü      İçinde olduğunuz sürece size sorun çıkarmayan aksine destek olan bir araba arıyorsanız,

ü      Ve bu arabanın bir gün garajınızda olmasını diliyorsanız,

Siz de İstanbul Teknik Üniversitesi Güneş Arabası Ekibi’ne destek verebilirsiniz!